Aktualitet dhe Lajme

Mbyllet pjesa e parë/ Belgjika udhëheq lojën, një gol vendos ndaj Rumanisë

Share

Belgjika po udhëheq 1-0 ndaj Rumanisë, në ndeshjen e vlefshme për Europianin. Të besuarit e Tedescos kaluan në epërsi shumë shpejt, me anë të golit të Tielemans, i cili shfrytëzoi një asist përfekt të Lukaku.

Belgët u vendosën në kërkim të golit të dytë, por pa mundur dot t’a arrinin atë brenda fraksionit të parë. Rumunët provuan me kundërsulme, duke vendosur jo pak në rrezik portën e mbrojtur nga portieri Casteels.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button