Aktualitet dhe Lajme

Lulzim Basha mbledh nesër Kuvendin Kombëtar të PD, ja çfarë pritet të ndodhë

Share

Partia Demokratike mbledh ditën e nesërme më 2 shtator ora 11:00 Kuvendin Kombëtar.

Mësohet se gjatë mbledhjes së Kuvendit, fillimisht do të mbajnë fjalime disa të rinj, ndërkohë pas disa fjalimeve do të mbajë fjalën e tij gati 1 orë kreu i PD, Lulzim Basha.

Pas fjalës së Bashës, do të prezantohen ndryshimet statutore.

Komisioni i Ndryshimeve Statutore do sqarojë ndryshimet e bëra ndërsa do të votohet me ngritje kartoni për këto ndryshime nga delegatët.

Nesër po ashtu do të votohet këshilli i ri kombëtar dhe teksa do të ketë fjalime të hapura njëkohësisht do të votohet.


Huazuar nga StartNews

Back to top button