Aktualitet dhe Lajme

Lëvizte me Audi të blinduar pa leje, shtetasit i bllokohet mjeti dhe nisin procedurat për konfiskimin e tij

Share

Shërbimet e Patrullës së Përgjithshme, në përputhje me planin e masave për parandalimin e kriminalitetit dhe luftën kundër paligjshmërive, në qytetin e Shkodrës, kanë zbuluar dhe shoqëruar në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Vozitshme në Shkodër një automjet të blinduar.

Pas verifikimeve, u zbulua se drejtuesi i automjetit, shtetasi Leonard Gjeka, i cili banon në fshatin Ishull, Shëngjin, Lezhë, drejtonte pa autorizim të lëshuar nga organi kompetent.

Drejtuesit të automjetit iu aplikua një masë administrative sipas Kodit Rrugor. Po ashtu, u zbatua një masë shtesë për bllokimin e automjetit të tipit “Audi”, dhe procedurat për konfiskimin e tij do të nisin menjëherë.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button