Aktualitet dhe Lajme

Lëkundje tërmeti në Kretë të Greqisë, sa ishte magnituda

Share

Një tërmet i fortë ka goditur Greqinë mbrëmjen e sotme. Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ndodhet 16 kilometra në jug të Kala Limani Heraklion në Kretë me thellësi fokale 19.6 kilometra.

Mediat helene nuk raportojnë për dëme materiale apo lëndime në njerëz.


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button