Aktualitet dhe Lajme

LAJM I FUNDIT/E rëndë në Bulqizë, mbi 20 persona në spital, dyshohet të helmuar

Share

Mbi 20 persona janë paraqitur sot në spitalin e Bulqizë për të marrë ndihmë mjekësore pasi kanë shfaqur shenja helmimi.

Sipas informacioneve të para, dyshohet se ata janë helmuar nga uji i pijshëm.

Ende nuk ka një reagim zyrtar, ndërsa nuk dihet gjendja e tyre.


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button