Aktualitet dhe Lajme

Kthjellime dhe temperatura të larta, parashikimi i motit për sot

Share

Për ditën e sotme nuk priten reshje në të gjithë territorin e vendit. Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës. Era pritet të fryjë mesatare deri e fortë në bregdet.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 28 °C,

në vendet e ulëta: 18 / 31 °C,

në vendet malore: 15 / 29 °C.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button