Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraPërditshmëriPeshkopiPolitikëShqipëria

Kryetari i Bashkisë Dibër jep dorëheqjen për tu bërë edhe deputet!

Share

Do futen në listat e PS-së! Japin dorëheqjen dy kryebashkiakët socialistë (EMRAT)

 

Vendimi i tyre ka ardhur pasi ata do të bëhen pjesë e listës së PS-së në këto qarqe, ndërsa bashkitë ku ata janë zgjedhur do të drejtohen nga nënkryetarët e tyre.

TIRANË– Dy kryebashkiakët, Dritan Lelin në Vlorë dhe Dionis Ymerajn në Dibër kanë dhënë dorëheqjen. Vendimi i tyre ka ardhur pasi ata do të bëhen pjesë e listës së PS-së në këto qarqe, ndërsa bashkitë ku ata janë zgjedhur do të drejtohen nga nënkryetarët e tyre.

Ndërkohë bëhet e ditur se Rama do të kandidojë në 2 qarqe, Durrës dhe Vlorë, por në të dyja, pritet ta pozicionojë emrin në të 8 në radhë.

Ndërkohë ditën e sotme Partia Socialiste do të zhvillojë mbledhjen e kryesisë në orën 18:00. Në mbledhje do të diskutohet mbi listat e kandidatëve.

(A.B)/Dosja.al

Back to top button