Aktualitet dhe Lajme

Kokainë, kanabis dhe ekstazi, prangoset 19- vjeçari në Tiranë

Share

 

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 19-vjeçar që u kap në flagrancë në Selitë, me doza cannabisi, kokaine dhe ekstazi.

Në kuadër të operacionit “Tempulli” u vu në pranga shtetasi M. A., 19 vjeç, banues në Tiranë. Gjatë kontrollit fizik ndaj këtij shtetasi dhe kontrollit në banesën e tij, shërbimet e Policisë gjetën sasi lënde të dyshuara narkotike cannabis, kokainë dhe ekstazi, të ndara në doza, gati për shitje.

Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se 19-vjeçari siguronte lëndë narkotike në sasi dhe më pas i ndante në doza, të cilat i shiste në lagje të ndryshme të Tiranës.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

 
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Artikuj të ngjashëm

Back to top button