Aktualitet dhe Lajme

Keni plane për plazh? Njihuni me parashikimin e motit për fundjavën

Share

Fundjava pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme.

Sipas Shërbimi Meteorologjik Ushtarak, orët me diell do të mbizotëojnë në pjesën më të madhe të vendit e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Era parshikohet të jetë kryesisht nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpjetësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpjetësi deri në 12m/sek.

The post Keni plane për plazh? Njihuni me parashikimin e motit për fundjavën appeared first on Albeu.com.


Huazuar nga Albeu.com

Back to top button