Aktualitet dhe Lajme

Këmbimi valutor 25 korrik/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Share

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 90.7 lekë dhe do të shitet me 91.7 lekë. Monedha evropiane euro do të blihet me 100.6 lekë dhe do të shitet me 101.5 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 103.8 lekë dhe do të shitet me 105.3 lekë. Ndërkohë paundi britanik do të blihet me 115.7 lekë dhe do të shitet me 117.3 lekë.


Huazuar nga Start News

Back to top button