Aktualitet dhe Lajme

Juventusi futet në garë për yllin e PSG-së, do të tentojë huazimin e tij në verë

Share

Juventusi është duke kërkuar të përforcohet në mesfushë për sezonin e ri, pasi ky repart ka qenë shumë problematik këtë edicion.

Zonja e Vjetër u dobësua në mesfushë pasi Paul Pogba rezultoi pozitiv në testin e dopingut, derisa Nicolo Fagioli është suspenduar shkaku i basteve.

Shumë emra të mesfushorëve janë përfolur për një transferim te Juventusi, derisa i fundit është ai i Manuel Ugartes, mesfushorit uruguaian të Paris Saint Germain.

23-vjeçari iu bashkua parisienëve me shumë bujë në verën e vitit të kaluar për 60 milionë euro nga Sporting Lisbona, por pas një fillimi të mirë ai tani nuk është më i paprekshëm te PSG.

La Gazzeta dello Sport ka raportuar se PSG nuk e përjashton mundësinë e huazimit të uruguaianit, nëse përfshihet edhe një klauzolë blerëse në fund të sezonit 2024/25.

Juventus është i gatshëm ta marrë në huazim lojtarin me të drejtë blerje për shumën e 45 milionë eurove dhe tanimë drejtuesit e dy skuadrave kanë zhvilluar bisedat e para për këtë operacion. /Telegrafi/
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button