Aktualitet dhe Lajme

Izraeli hakmerret ndaj Hezbollahut pas sulmeve në kufirin verior

Share

IDF tha se kreu sulme ajrore sot kundër objektivave të Hezbollahut në Liban në përgjigje të sulmeve në Izraelin verior.

Sipas Forcave të Mbrojtjes të Izraelit, objektivat e goditura nga avionët luftarakë në zonat e Labbuneh, Ramyah dhe Ayta ash-Shab përfshinin infrastruktura të ndryshme të përdorura nga organizata libaneze.

Vihet re se Hezbollahu lëshoi ​​disa raketa kundër Izraelit verior.

Grupi libanez pretendon se ka shënjestruar pozicionet e IDF pranë Menara, Yiftah, Malkia dhe Zar’it. IDF thotë se po bombardon vendet e nisjes së Hezbollahut me artilerinë e saj./albeu.com
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button