Aktualitet dhe Lajme

Italia nuk humb kohë, Spalletti “tremb” Shqipërinë me mbrojtësin e Juventusit

Share

Mbrojtësi i Italisë dhe Interit, Francesco Acerbi nuk do të jetë pjesë e Euro 2024.

Edhe pse trajneri, Luciano Spalletti e bëri pjesë të listës për Europianin e “Gjermani 2024”, Acerbi nuk ia ka dalë që të lërë pas dëmtimin.

Por tekniku italian nuk ka vonuar dhe ka gjetur zëvendësuesin e mbrojtësit të Interit. Bëhet fjalë për Federico Gatti.

25-vjeçari që aktivizohet me Juventusin, shihet nga Spalletti si ideali për t’u bërë pjesë e kombëtares.

Spalletti në këtë mënyrë “tremb” Shqipërinë, duke i vënë përballë shtatlartin që luan në një klub të madh, i cili ka treguar edhe aftësitë e tij.

Kujtojmë që Italia do ta nisë Euro 2024 përballë Shqipërisë, në ndeshjen që do të zhvillohet më 15 qershor.

Ndeshja që do të luhet në stadiumin “Signal Iduna Park” të Dortmundit , do të startojë në orën 21:00.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button