Aktualitet dhe Lajme

Ish-prefektja e Fierit Rajmonda Balili, paraqitet në SPAK

Share

Ish-prefektja e Fierit, Rajmonda Balili, ka shkuar në GJKKO.

Raportohet se Ballili është pezulluar nga detyra, pasi akuzohet nga SPAK për shkelje të barazisë në tendera në kohen kur ishte kryebashkiake e Patosit.

Arsyeja e dërgimit të çështjes në GJKKO, është pasi nuk është bërë rivlersimi i masës së sigurisë ndaj saj, pasi Balili ndodhej jashtë vendit.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button