Aktualitet dhe LajmeSport dhe Fitnes

Humbet Portugalia, nuk fiton Ronaldo!

Share

Spektakël dhe emocione në Euro 2020, Belgjika mposht Portugalinë dhe do të përballet me Italinë

Euro 2020 përjetoi një nga mbrëmjet më të bukura që nga starti. Belgjika fitoi 1-0 ndaj Portugalisë në një sfidë shumë të bukur. Djajtë e Kuq do të ndeshen me Italinë në cerekfinale.

Ishte Diogo Jota që provoi në fillim, ndërsa në krahun tjetër Eden Hazard nuk shënoi dot. Momenti më i mirë ishte në minutën e 25-të, kur Ronaldo provoi nga një gjuajtje dënimi, që u ndal nga Courtois.

Minutat e fundit të pjesës së parë janë më mirë për Belgjikën. Dhe pas një aksioni të rrjedhshëm, është Thorgan Hazard që realizon një supergol nga 25 metra. Një top i pakapshëm për Rui Patricio.

Pjesa e dytë është edhe më e bukur. Portugalia luajti shumë më mirë, goditi edhe shtyllën. Belgjika humbi De Buyne të dëmtuar, ndërsa në fund u zëvendësua edhe Hazard. Pas 5 minutash shtesë, nuk pati gjë, Belgjika avancon më tej.

 

 

(BalkanWeb)

Një kafe nga ju!

Back to top button