Aktualitet dhe Lajme

Goditja nga Irani/ Biden mbledh këshilltarët e sigurisë, aleatët e Izraelit përgatiten të ndalojnë dronët

Share

Teksa Irani ka nisur një sulm me të paktën 50 dronë kamikazë drejt Izraelit, aleatët e këtij të fundit janë mobilizuar dhe kanë nisur përgatitjen për kundërpërgjigje.

Ashtu siç edhe kishte premtuar se do të ndërhynte në mbrojtje të Izraelit, SHBA ka nisur të marrë masat, teksa Presidenti Biden ka mbledhur këshilltarët e lartë të sigurisë menjëherë pas raportimeve për sulmin nga Teherani.

Nga ana tjetër raportohet se vende të tjera aleate kanë mobilizuar forcat e tyre ajrore dhe sistemet e tjerë mbrojtëse për të ndaluar impaktin e dronëve iranianë.


Huazuar nga StartNews.

Back to top button