Aktualitet dhe Lajme

Gjykata ia dha vulën Berishës, reagon Basha: Nuk jam i shqetësuar për fatin tim personal, por për qytetarët shqiptarë

Share

Një ditë pasi Gjykata e Apelit i ktheu ish-kryeministrit Sali Berisha vulën e PD-së, vjen një reagim nga Lulzim Basha.

Ky i fundit tha në një deklaratë për mediat pak para hyrjes së tij në sallën e Kuvendit, se nuk ishte i shqetësuar për fatin e saj personal, por për qytetarët shqiptarë.

“Nuk kam asnjë shqetësim që lidhte me fatin tim personal. Bëj betejë për qytetarët shqiptarë. Pasojat i vuajnë qytetarët shqiptarë. Kur vjen puna për te reforma zgjedhor nuk e kërkoj për veten time por për qytetarët. Qytetarët meritojnë votën preferenciale. Minat ja vunë vetë.

Ky është momenti, tani janë të çliruar nga ankthi vulës dhe logos dhe të çojë ku e kanë çuar kauzën me pazaret me Edi Ramën. Distancim me Ramën duhet të bëjnë ata që bëjnë pazar me të dhe kjo ishte e qartë nga vendimi i djeshëm i gjykatës”, – tha Basha.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button