Aktualitet dhe Lajme

Gjykata e Posaçme lë në regjimin 41 bis Sokol Mjacajn

Share

Gjykata e Posaçme (GJKKO), ka rrëzuar kërkesën e Sokol Mjacajt duke e lënë në regjimin 41 bis.

Vetë Sokol Mjacaj e ka ankimuar këtë vendim, por pas disa seancash, gjyqtari i posaçëm Erjon Bani, rrëzoi kërkesën duke e lënë Mjacajn në regjimin 41 bis.

Sokol Mjacaj, i dënuari përjetë, ekzekutoi Arben Lleshin, brenda burgut të sigurisë së lartë në Peqin dhe plagosi Indrit Shaqjen.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button