Lajmi i funditPërditshmëriPolitikëShqipëria

“Gjoba pas 20 janarit”, Rama afat bizneseve: Deklaroni pagat reale, do ndëshkoheni!

Share

Kryeministri Edi Rama ka lene afat 20 janarin per deklarimin e plote te pagave nga bizneset. Ai ka thene se kush nuk kryen deklarime reale pas asaj date, do te gjobitet.

Deklarimin Rama e beri gjate komentit lidhur me skandalin e publikimit të pagave tha se ‘jo çdo e keqe vjen vetëm për keq’.

Këtë kreu i qeverisë lidhi me mosdeklarimin e pagave, ku teksa ju referua pagave të gazetarëve, tha se ato duhet të deklarohen deri më datë 20 janar, përndryshe do të hetohen për evazion fiskal.

‘Me pagat ka ndodhur një ngjarje shumë shëmtuar  dhe shqetësuese, por pjesa kriminale e ngjarjes është një pjesë që i takon prokurorisë, ku po heton në mënyrë intensive . Besoj se së shpejti do të kemi rezultate dhe kush e ka bërë do të përgjigjet para ligjit./albeu.com/

Një kafe nga ju!

Back to top button