Aktualitet dhe Lajme

George Soros pëson goditje në tru teksa mbante fjalim në një forum

Share

Miliarderi George Soros ka pësuar një goditje ne tru gjatë një konference për shtyp në WEF, sipas një faqeje në rrjetin social “X”. Në videon e publikuar nga faqja duket miliarderi teksa po mban fjalimin në World Economic Forum, në momentin e shqetësimit shëndetësor.

George Soros është një biznesmen amerikan i rreshtuar politikisht dhe ekonomikisht me të majtën amerikane, që njihet si financues i mediave propagandistike, organizatave dhe kandidatëve presidencialë.

Soros është një ndër njerëzit më të pasur të botës, me një pasuri që shkon mbi 8 bilionë dollarë. Soros ka qenë aktiv si filantropist që prej vitit 1979 kur krijoi në Nju Jork Fondin e Shoqërisë së Hapur dhe nisi themelimin e Fondacioneve Lokale të Shoqërisë së Hapur fillimisht në Hungari (1984) pastaj në Bashkimin Sovjetik (1987).
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Artikuj të ngjashëm

Back to top button