Aktualitet dhe LajmePërditshmëriPolitikëShqipëria

Gazetari gjerman: Në qershor BE bën lëvizjen e madhe për Shqipërinë

Share

Gazetari gjerman në Bruksel, Jack Parrock është shprehur ditën e sotme se Shqipëria pritet të marrë një lajm të madh së shpejti.

Nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në “Twitter”, Parrock  nga burimet e tij ka arritur të sigurojë të dhëna se në qershor, Komisioni Europian do të bëjë një lëvizje të madhe sa i përket vendit tonë.

“Lajm i fundit/ Komisioni Europian do të propozojë një lëvizje të madhe për procesin e pranimit për Shqipërinë.

Burimet më thonë se Komisioni do të rekomandojë mbajtjen e Konferencës së parë Ndërqeveritare në samitin e qershorit të liderëve të BE. Shtetet e BE-së më pas do të zgjedhin nëse do të miratojnë”, shkruan gazetari në rrjetin e tij social.

Source Link /Opinion.al

Back to top button