Aktualitet dhe Lajme

“Fytyrë h*letë”, Saimir Korreshit nuk i mbajnë nervat: O sot o kurrë të kthejmë demokracinë

Share

Deputetët demokratë, të pranishëm në protestën e zhvilluar para Parlamentit kanë mbajtur fjalën e tyre.

Saimir Korreshi tha se tani është momenti që Shqipërisë t’i kthehet demokracia.

Korreshi: Vëllezër dhe motra, faleminderit për pjesëmarrjen porn ë këtë drejtim duhet të ishin ata surrat haletë. Më falni por nuk kam më.. plehra, hajdutë…E kanë kthyer në kosh plehrash këtë shtet. O sot o kurrë këtij vendi duhet t;i kthehet demokracia. Ky vend po shkon drejt greminës. Nuk jetohet më në këtë vend. O sot o kurrë këtij Parlamenti duhet t’i kthehet demokracia.

“Dua të ftoj policinë e shtetit, gardistët të bëhen bashkë me ne në këtë betejë sepse kjo ëhstë betejë për demokraci. Kjo është nëj betejë pa kthim. Edi Rama nuk mund të bëhet zot i shqiptarëve”, tha nje protestuese.

Salianji: Ahmetaj tha se kreu i bandës mafioze në këtë vend është Edi Rama. Zotërinj a ka gjithë kohës që ne dhe ju bashkë pot hemi që Edi Rama po i përdor institucionet për interesa personale. E kishte dhe opozitën deri para pak kohësh, nuk ka për ta pasur më.

vijon….

 
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button