Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraPërditshmëriPolitikëShqipëria

Fryma që po mbush dyert e PD-së Dega Dibër

Share
Ish-kryebashkiaku, Xhelal Mziu si drejtues  i PD-së në qarkun e Dibrës për zgjedhjet e 25 prillit po ben nje pune te perkryer ne krijimin e grupeve te punes gjate fushates,  prezantimin e drejtuesve, koordinatoreve kryesore dhe promovimin  e  njerezve me dinjitoz per ngritje e frymes se fitores ne zgjedhjet e 25 Prillit.
Nese ndiqni rrjetin e tij social ne Facebook dhe instagram do gjeni postime qe nese do lexoni permbajtjen e tyre, do e kuptoni se fryma e fitores sa vjen e rritet .
Ja disa nga postimet e permbledhura:
?️Vijonë takimet e një pas njëshme me strukturat drejtuese të Partisë Demokratike.
Sonte së bashku me drejtuesit e dy grupseksioneve të qytetit të Peshkoisë.
Dhjetëra intelektualë, gra dhe vajza, të rinj plot energji i bashkohen Partisë Demokratike, uraganit të fitores!
?️ Rinia është e ardhmja e Shqipërisë, ajo është shpresa dhe garancia se ky vend do të bëhet. Është kënaqësi të jem mes gjithë këtyre djem e vajzave kaq energjikë,që i bashkohen “uraganit” të fitores së 25 prillit.
?️Ne angazhohemi të vendosim brezin e ri në krye të prioriteteve të qeverisë tonë. Punë, arsimim, mundësi, profesion. Ne do ta vendosim rininë të parën.
Prezantimi i drejtuesve :
Te gjithe bashke per ndryshimimin e madh të 25 prillit!
?️Si drejtues politik i Qarkut Diber po ju prezantoj një pjesë të stafit të fushates së medias dhe komunikimit, qe bashkarisht me strukturat e PD dhe mbeshtetesit e djathte do sigurojmë fitoren e Dibres me 25 Prill.
✔Besnik Alku një demokrat i palëkundur, profesionist në komunikimin me publikun dhe me një përvojë të gjatë me shoqërinë civile, dhe Neki Feta me përvojën e tij në media dhe angazhimin në fushatat e PD, në Diber do të jenë bashkepunetoret e mi më të ngushte .
Këto janë një pjesë e grupit të madh të bashkëpunëtorëve, që do të punojmë për të mundur të keqen!
?️Takim me strukturat drejtuese të Lidhjes Demokratike të Gruas dega Dibër.
Kënaqësi të jesh mes këtyre zonjave, familjare shembullore, “zonja” të vërteta në punën që ato bëjnë si në arsim, biznes, kulturë dhe në edukimin e fëmijëve.
Gratë shtresa më e persekutuar në 8 vitet e rilindjes për shkak të papunësisë, dyfishimit të çmimeve të mallrave të “shportës” të energjisë elektrike, naftës, uljes poshtë nivelit të mbijetesës të familjes dhe eksodit.
Siç dinë të mbajnë dhe të administrojnë familjen, ashtu do të godasin fort “të keqen” që ka përgjunjur Dibrën.
Me ndershmëri dhe përkushtimin e të gjithëve do ti kthejmë Dibrës krenarinë.
?️Ervin Shehu, një djalë i ri nga Maqellara.
?️ I diplomuar për Arkitekturë dhe prej tre vitesh ushtron profesionin në Zvicër, për shkak se në Shqipëri nuk mundi të gjente një vend pune.
?️Ervini i bashkohet grupit të fitores mbi të “keqen” , jo vetëm si mbështetës por këtë herë për të dhënë kontributin e tij për të rrëzuar këtë qeveri që ka shpopulluar Shqipërinë dhe ka përzënë të rinjtë.
✔Një nga pikat e programit të qeverisë Basha, është rikthimi i të rinjve dhe hapja vendeve të punës.
?️Pajtim Istrefi
Një mik i mirë, një djalë me integritet të lartë, i arsimuar, korrekt, një burrë që i peshon fjala.
Pajtimi është një nga biznesmenët më të suksesshëm jo vetëm në zonën e Maqellarës por gjithë Dibrën.
Demokrat me peshë, qëndrestar i vendosur kundër të “keqes”!
Me njerëz të tillë do ta mundim të keqen!
Vijon …!

Një kafe nga ju!

Back to top button