Aktualitet dhe Lajme

FOTOT+VIDEO/ Tragjedia me katër viktima në Gramsh, palombarët e RENEA-s mbërrijnë në vendngjarje, nis puna për gjetjen e trupave

Palombarët e RENEA-s janë kanë mbërritur në liqenin e Banjës në fshatin Drizë të Gramshit dhe janë duke punuar për nxjerrjen e katër trupave që dyshohet se janë mbytur. Nga pamjet nga vendi i ngjarjes shihen forca të shumta të policisë si dhe palombarët e RENEA-s të cilët po bëhet gati që të futen për të nxjerrë nga uji trupat e 4 viktimave.

Katër shtetasit janë identifikuar si: Arben Zogu 46 vjeç  dhe dy djemtë e tij, Ruben dhe Esti Zogu. Gjithashtu është mbytur edhe nipi i 46-vjeçarit, Melsi Zogu 20-vjeç.

Njoftimi i policisë:Rreth orës 19:00, Salla Operative e Komisariatit të Policisë Gramsh ka marrë një telefonatë se 4 shtetas dyshohet se janë mbytur në Liqenin e Hidrocentralit të Banjës.

Menjëherë kanë shkuar shërbimet e policisë, grupi hetimor dhe zjarrëfikësit, ku ka rezultuar se:

Në Liqenin e Hidrocentralit të Banjës në fshatin Drizë të Gramshit, dyshohet se shtetasit A.Z, rreth 46 vjeç, R.Z, 19 vjeç, E.Z, 14 vjeç , (babai me dy djemtë) dhe kushëriri i tyre shtetasi M.Z, 20 vjeç, sipas deklarimeve të familjarëve janë futur në liqen për tu larë dhe nuk kanë dalë më.

Gjiihashtu menjëherë në drejtim të liqenit janë nisur polumbarët e Reneas për të bërë të mundur gjetjen dhe nxjerrjen e katër shtetasve nga liqeni.

Grupi hetimor ka gjetur në buzë të liqenit dy motoçikleta, tre celularë dhe teshat e trupit.

Në drejtimin e Prokurorisë, grupi
hetimor vijon punën në vendngjarje për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.


Huazuar nga Start News

Back to top button