Aktualitet dhe Lajme

Fiton shumën marramendëse në lotari, personi në New Jersey bëhet miliarder brenda natës

Share

Një person i vetëm në New Jersey ka fituar çmimin e parë të Mega Millions të SHBA prej 1.13 miliardë dollarësh (1.04 miliardë euro), duke thyer një seri pa fitore që nga dhjetori i vitit të kaluar.

Bileta me fat u shit në Neë Jersey, sipas faqes së internetit Mega Millions.

Goditja e fundit e Mega Millions ishte më 8 dhjetor. Që atëherë ka pasur 30 barazime radhazi pa një fitues të madh.Shanset për të fituar xhekpotin e Mega Millions janë një në 302.6 milionë.

Fituesit kanë dy opsione, ose shumën e plotë me këste gjatë 30 viteve të ardhshme ose rreth gjysmën menjëherë. Shumica e fituesve zgjedhin opsionin e dytë që në rastin konkret ka të bëjë me një shumë prej 537.5 milionë dollarësh.

Mega Millions luhet në 45 shtete, si dhe në Uashington dhe Ishujt e Virgjër të SHBA.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button