Aktualitet dhe Lajme

Falsifikonte pasaporta biometrike, arrestohet në Itali dhe ekstradohet ish-punonjësi i ‘Aleat’ (EMRI)

Share

Një ish zyrtar, i “Aleat” dikur kompania e prodhimit të pasaportave dhe kartave të identitetit është ekstraduar nga Italia drejt vendit tone.

Elmir Dashi është dënuar në vitin 2018 nga gjykata e Vlorës për kryerjen e veprës penale “Falsifikimi i vulave, stampave ose formulareve”, kryer bashkëpunim.

Njoftimi i policisë:

“Në Rinas u ekstradua Elmir Dashi, 40 vjeç, pasi në vitin 2018, Gjykata e Apelit Vlorë e ka dënuar me 4 vjet burgim, për kryerjen e veprës penale “Falsifikimi i vulave, stampave ose formulareve”, kryer  bashkëpunim”.

 

The post Falsifikonte pasaporta biometrike, arrestohet në Itali dhe ekstradohet ish-punonjësi i ‘Aleat’ (EMRI) appeared first on Albeu.com.


Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button