Aktualitet dhe Lajme

Fakte të reja dalin në Gjermani, policia tani posedon një letër ku ishte planifikuar vrasja e Besar Nimanit

Share

Kanë kaluar 10 ditë nga vrasja e boksierit kosovar Besar Nimani në qendër të qytetit gjerman Bielefeld.

Deri më tani është arrestuar një person për këtë vrasje, derisa fakte të reja kanë dalë në mediat gjermane.

Sipas asaj që ka raportuar gazeta gjermane ‘Westfalen-Blatt‘, policia gjermane tani posedon një letër (email) ku thuhet se është tregimi i njërit prej të dyshuarve për vrasjen e boksierit kosovar.

Fjala është për Ayman Krit i cili në atë letër ka pranuar vrasjen e 38-vjeçarit me prejardhje nga Mitrovica.

“E rreme apo e vërtetë? Doli letra e rrëfimit për vrasjen e Besar Nimanit”, thuhet ndër të tjera në artikullin e publikuar nga gazeta gjermane.

Gjithnjë sipas dëshmitarëve të cilët kanë qenë afër vendit të ngjarjes, para se të ndodhte vrasja një grup burrash i janë afruar Besar Nimanit.

Policia gjermane po vazhdon hetimet që quan te vrasja, derisa dy persona të tjerë janë ende në arrati dhe duke u kërkuar. /Telegrafi/
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button