Aktualitet dhe Lajme

EMRI/ Punonte në një magazinë në Itali, 43-vjeçari shqiptar bie nga çatia dhe humb jetën

Share

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali.

43-vjeçari shqiptar, Andi Rexhepi ka humbur jetën pasi ra nga çatia e magazinës ku punonte prej 10 muajsh.

Mediat huaja shkruajnë se 43-vjeçari, babai i një vajze adoleshente, po riparonte çatinë e magazinës së dëmtuar nga stuhia e breshërit që përfshiu qytetin e Carpenedolos. Latësia e magazinës ishte 7 metra.

Në lidhje me aksidentin në vendin e punës, ishin kolegët e shqiptarit që njoftuan ambulancën dhe autoritetet përkatëse.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button