Aktualitet dhe LajmeLajmi i funditPërditshmëriPolitikëShqipëria

EMRAT/ Këta janë 150 anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar të PD-së

Share

Pas përfundimit të numërimit të votave për 150 anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD-së, deputetja Albana Vokshi ka bërë me dije se procesi ishte transparent.

Vokshi ka deklaruar gjatë fjalës së saj se ditën e djeshme i është dhënë fund kryetarokracisë dhe tashmë vendimet i merr kryesia.

Sipas saj numërimi i votave është transmetuar Live për herë të parë në historinë e partive politike në Shqipëri.

“Nisja e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike shënoi një ditë historike. Në PD është kthyer besimi te vota e lirë. Delegatët dje ishin të zgjedhur me votën e anëtarësisë së degëve të tyre. PD jo vetëm i votoi në transparencë të plotë por për herë të parë, një parti politike i numëroi votat Live.

Ju keni qenë dëshmitarë që dje në këtë sallë kanë qenë të vendosura tavolinat dhe 5 kamera që transmetonte Live. Ka qenë i transmetuar edhe në rrjeteve sociale derisa ka përfunduar numërimi në orët e para të mëngjesit. Ka qenë një proces jo i lehtë pas fletët ishin me 425 emra ndërsa shumë fletë kishin edhe 140 emra apo 150 emra. Mendoni sa e vështirë ka qenë. Ndaj na mori më shumë kohë për të dalë para jush”, deklaroi ajo.

Ndër të tjera ajo ka theksuar se është kusht që 30% e këshillit kombëtar përbëhet nga zonja ndërsa shtoi se 50% vijnë nga FRPD dhe LDG.

“30% e këshillit kombëtar duhet të përbëhet nga zonja. Para se të lexoj listën dua të theksoj që pas një analize që kemi bërë rezulton se janë 50% e anëtarësisë të këshillit të ri kombëtar të ardhur nga organizatat partnere të PD, FRPD dhe LDG. Është një arritje. PD sot jo vetëm që është më e fortë dhe më e bashkuar”, ka thënë Vokshi.

Emrat e fituesve si anëtarë të rinj të Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike. Ndër emrat vihet re rikthimi i Rudina Hajdarit, Myslim Murrizit, Aldo Bumçit, etj.

Adriana Gjonaj
Adriana Kalaja
Agron Kuliçaj
Aida Shehu
Akil Kraja
Albina Deda
Aldo Bumcci
Aleksandër Biberaj
Alta Hazizi Haluca
Andi Dollapi
Andi Mustafai
Andon Frrokaj
Anisa Dervishaj
Anisa Kadesha
Ankelida Çela
Anxhela Malko
Apollon Baçe
Arben Beqiri
Arben Ibro
Arben Imami
Arben Miza
Arben Ristani
Arbjola Halimi
Ardjan Muka
Ardian Turku
Arjan Dedej
Armend Musai
Arnold Kariqi
Arvid Bushati
Aulon Kalaja
Aurel Bylykbashi
Avenir Peka
Barbara Doda

Bedri Hoxha
Besart Xhaferri
Besnik Aliaj
Bislim Ahmetaj
Bledi Kasmi
Bujar Kapexhiu
Bujar Vukaj
Çlirim Gjata
Dafina Muda
Dasho Aliko
Dava Marku
Denion Shëngjergji
Dorel Memoçi
Dorian Teliti
Dritan Burgie
Edit Harxhi
Elena Qirici
Elgi Hyka
Eliona Gremi
Elior Vila
Elisabeta Skrapari
Elton Bano
Elvis Malasi
Edlira Bushati
Enkelejda Sallaku
Eno Bozdo

Enca Basha
Ervin Minarolli
Esmeralda Metko
Etion Kapedani
Fatbardh Kadilli
Fatbardha Kadiu
Fation Bathorja
Feride Rrahmanaj
Fjoralba Dizdari
Fiqiri Ismaili
Floriana Garo
Florin Kurmekaj
Florion Mima
Gazmend Dibra

Gazmir Spahia
Genc Deromemaj
Genc Pollo

Gent Strazimiri
Gentian Mishova
Gjergj Mero
Gjov Vuksani
Glauk Olldashi
Grigels Muçollari
Ibrahim Morina
Ilir Alimehmeti
Iliriana Kuçana
Imanuel Çaushaj
Imelda Kraja
Indrit Hoxha
Irena Shestani

Ivi Kaso
Jamarbër Malltezi
Jola Hysaj
Julian Deda
Kejtis Kruja
Klara Bici
Klaus Shaqiri
Klevis Balliu
Klodian Lata
Klodian Mucco
Klodiana Çapja
Laura Vorpsi
Lediana Fratari
Ledina Alolli
Ledina Mandia
Ledio Nuraj
Lisandër Hoxha
Lorenc Luka
Lorin Hoxha
Mal Berisha

Malbor DUka
Mariglen Doçi
Mariana Brunga
Matilda Qyrku
Megi Balliu
Mariglen Kurtballaj
Mimoza Hadarmataj
Mimoza Rexhvelaj
Minushe Lazaj
Mirala Tabaku
Myqerem Tafaj
Myslimi Murrizi
Nadire Meçorapaj
Nazlie Lacci
Nikolin ÇALI
Osman Mula

Osman Stafa
Parid Teferiçi
Prel Gjoni
Qemal Çejku
Qemal Hoxha
Rajmonda Bulku
Renis Gjoka
Robert Budina
Roland Keta
Rubens Shima
Rudina Hajdari

Sajmir Mulgeci
Sara Bodo
Sevalgon Berisha
Shaqir Manjani
Sherefedin Shehu
Shkwlqim Hoxha
Spiro Vaso
Suzana Guxholli
Valdete Vorbsi
Voltana Ademi

Xheraldo Dashi
XHulian Guçe
Ylli Asllani
Zyrafete Kulla/albeu.com/

Një kafe nga ju!

Back to top button