Aktualitet dhe Lajme

EMRAT/Arrestohen biznesmeni, Prokurori i Kukësit! Në pranga edhe ish-drejtori i Forcave Operacionale e disa efektivë

Share

Policia ka zhvilluar aksion në disa qytete të ndryshme të Shqipërisë, mes tyre në Tiranë dhe Shkodër.

Gjatë aksionit është vendosur në pranga biznesmeni Pëllumb Gjoka dhe ish-drejtori i Forcave Operacionale, Olti Bistri, raporton gazetarja Klodiana Lala.

Në mesin e të arrestuarve janë arrestuar edhe disa efektivë, si edhe prokurori i rrethit Kukës, Xhevahir Lita. Ata dyshohen për vepra të ndryshme penale, ndërsa aksioni është ende në zhvillim.

Biznesmeni Pëllumb Gjoka, i njohur për lidhje me politikën, u arrestua në banesën e tij në Velipojë.


Huazuar nga Start News

Back to top button