Aktualitet dhe Lajme

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Share

Bundesliga ka zgjedhur skuadrën më të mirë të sezonit 2023/24, ku nuk mungon Granit Xhaka në mesfushë.

Votat e tifozëve kishin një peshë prej 40% në rezultatet përfundimtare, me ato të klubeve dhe ekspertëve që numëronin nga 30% secili, ku kërkohej një portieri, katër mbrojtës, tre mesfushorë dhe tre sulmues.

Tashmë është zgjedhur formacioni më i mirë në Bundeligës, që ka gjashtë lojtarë të kampionit të sapo shpallur, Bayer Leverkusen.\

Padyshim që në mesin e tyre është edhe Granit Xhaka, njëri prej lojtarëve kryesorë të Aspirinave në këtë sezon fantastik.

Nga dy lojtarë kanë Bayern Munich dhe Stuttgart, ndërsa një është i Borussia Dortmund.

Formacioni i sezonit në Bundesliga

Gregor Kobel ( Borussia Dortmund )

Jeremie Frimpong ( Bayer Leverkusen)

Jonathan Tah ( Bayer Leverkusen)

Waldemar Anton ( VfB Stuttgart )

Alejandro Grimaldo ( Bayer Leverkusen )

Jamal Musiala ( Bayern Munich )

Granit Xhaka ( Bayer Leverkusen)

Florian Wirtz ( Bayer Leverkusen )

Serhou Guirassy ( VfB Stuttgart )

Harry Kane ( Bayern Munich )

Victor Boniface ( Bayer Leverkusen)
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button