Aktualitet dhe Lajme

E rëndë! 21-vjeçari shqiptar vritet me thikë në Gjermani

Share

Një i ri shqiptar është vrarë në Gjermani pas një sherri me thikë me një 30-vjeçar kurd.

Sipas Bild mes tyre pati një debat të ashpër që solli përleshjen fizike, ku për pasojë viktimë mbeti 21-vjeçari nga Shqipëria.

Mësohet se ngjarja ndodh jashtë një klubi pranë Schuhmacherort në Heide.

Të riut iu dha ndihma e parë nga punonjësit e emergjencës, por fatkeqësisht ai nuk arriti t’u mbijetonte plagëve të marra.

I plagosur mbeti edhe 30-vjeçari që u përfshi në sherrin me viktimën, ndërsa më pas ai është arrestuar nga autoritet gjermane.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button