BotaLajmi i funditPërditshmëriRajoni

E FUNDIT/ Zbardhen emrat e viktimave nga aksidenti tragjik në Bullgari

Share

Orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, një ngjarje tragjike ka ndodhur në Bullgari. Një autobus me targa maqedonase është përplasur me anësoret dhe më pas ka shpërthyer në zjarr. Për pasojë kanë humbur jetën 45 shtetas nga Maqedonia e Veriut, të cilët po ktheheshin nga Stambolli.

Alsat.mk ka publikuar emrat e viktimave, ku shumica janë me origjinë shqiptare./albeu.com

Memedi Kadri-1967

Shiroki Muhsin-1989

Ljupço Zafirov –

Luan Ahmeti – 2017

Xhihan Ahmeti-1985

Alban Ahmeti-2017

Avni Ahmeti -1985

Ibraim Rustemi – 1967

Fevzije Rustemi  -1971

Alejna Amedi – 2000

Halime Fejzullahu – 1971

Hamije Haliti – 1970

Nermije Haliti – 1968

Sumeja Brava – 1994

Naxhije Abdulloska – 1950

Albina Beluli – 1998

Gazmend Ukali – 1994

Hatixhe Islami – 1960

Mexhide Iseni-1958

Hamdi Iseni – 1962

Almira Ramanovska – 1984

Enis Ramanovski – 1980

Rabija Sali – 1960

Zilija Mustafovska – 1973

Sade Mustafovski – 1971

Belma Jahi – 2014

Ramiz Jahi – 2001

Fikrije Iseni – 1982

Anisa Iseni – 2007

Razije Jahi – 2009

Anesa Muhaxheri – 2004

Ergin Jahi – 2007

Omer Jahi – 2010

Erda Muhaxheri – 2006

Ajla Jahi  – 2007

Senije Jahi – 1986

Amiet Jahi – 1976

Medina Lutfiu – 1996

Lulzim Sulejmani – 1995

 

Back to top button