Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëriShqipëria

Dibër, finalizohet operacioni policor i koduar “Radomira”

Share

Dibër

Finalizohet operacioni policor i koduar “Radomira”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje.

Sekuestrohet një armë zjarri pistoletë, vihet në pranga poseduesi.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Dibër, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, se një shtetas mbante armë zjarri në banesë, kanë organizuar punën dhe kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Radomira”.

Si rezultat i këtij operacioni u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

B. H., 35 vjeç, banues në fshatin Radomirë, Dibër.

Gjatë kontrollit në banesën e tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri pistoletë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, për veprime të mëtejshme.

Një kafe nga ju!

Back to top button