Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraPërditshmëriShqipëria

“Çmendet” Aida Shtino, kërcënon mjekët që po luftojnë me koronavirusin

Share

Gazetarja e njohur Aid Shtino, me anë të një postimi në Facebookun e saj, ka bërë një reagim të fortë ndaj mjekëve që po luftonë me koronavirusin.

Shtino ngre pyetjen pse nuk u lejohet të infektuarve telefoni, teksa u drejtohet Manastirliut, Piperos e gjithë të tjere që i quan kompani.
“Nje gje po ju them mbajeni mend, se nuk do te arrini te permbani me turmen e terburar , qe do tiu versulen nga zemerimi , sepse po i ktheni ne kavie laburatori te afermit e tyre….dhe aty jo polici, po as ushtri nuk i ben dot zap”, shkruan e revoltuar Shtino.

Reagimi

A mundet tiu bej nje pyetje doktoreve tane te “çmuar”
Perse nuk ju lejojne te semureve me covid qe jane te shtruar ne spital telefon..??????
Kush eshte arsyeja , qe nuk i lejojne te flasin me te afermit e tyre…??????
A jeni ne terezi ti Ministre Manastirliu dhe ti Kryetare e Komitetit Rakacolli me Pipero e kompani …..??????
A i keni trute ne koke, apo ju kane vaksinuar juve perpara, se qe te jeni kaq te pashpirt nuk ma priste mendja kurre…..?????
A do ta mbani dot turmen kur tiu versulen, sepse po ju ” zhduken” te afermit!!!!!!!!
A jeni ne dijeni se cfare jeni duke bere ??????????
A i keni trute ne koke ju doktoresha a keni femije e prinder ne shtepi ju ??????????
Kush eshte arsyeja qe nuk ju lini telefon kush??????
Nje gje po ju them mbajeni mend, se nuk do te arrini te permbani me turmen e terburar , qe do tiu versulen nga zemerimi , sepse po i ktheni ne kavie laburatori te afermit e tyre….dhe aty jo polici, po as ushtri nuk i ben dot zap….????????????????

Huazuar nga  http://www.albeu.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button