Aktualitet dhe LajmeBulqizëLajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëri

Bulqizë, prej 10 ditësh stakime në energji.Banorët të shqetësuar

Share

Prej më shume se 10 ditësh, në rrethin e Bulqizës ka patur ndërprerje të herëpashershme të energjisë elektrike, gjë që ka dëmtuar bizneset por jo vetëm.

Ndërprerja e energjisë ka shkaktuar dëmtime edhe në pajisjet elektroshtëpiake të banorëve.

Lirim Përkola pronari i një furre buke në Bulqizë thotë se stakimet cdo 30 minuta i kanë shkaktuar dëme të mëdha.

Një kafe nga ju!

Back to top button