Aktualitet dhe Lajme

Berisha konfirmon negociatat me grupin e Gaz Bardhit për bashkim: Ka vullnet nga të dy palët!

Share

Ka përfunduar mbledhja e Grupit Parlamentar të Sali Berishës.

Ky i fundit, ka deklaruar se është vendosur mes të tjerash që të vazhdohen negociatat me Gazment Bardhin dhe grupin e tij për një bashkim të mundshëm.

”Grupi me unanimitet të plotë pas diskutimeve të secilit, ishte i mendimit që të vazhdojnë negociata me grupin, deputetët e tjerë të Gazment Bardhin, me qëllimin më të kirë, arritjen e një bashkimi, pasi konstatohet se ky vullnet ekziston nga të gjitha palët. Unë e quaj këtë vendim një vendim të drejtë në përputhej me interes atë PD, anëtarëve dhe simpatizantëve të saj”, tha Berisha.


Huazuar nga StartNews

Back to top button