Aktualitet dhe Lajme

Atentat ndaj kryetarit të Komunës në Maqedoninë e Veriut, raportohet për të plagosur

Share

Kryetarit të Komunës së Haraçinës në Maqedoninë e Veriut, Ridvan Ibraimi i është bërë atentat me armë zjarri.

Autorët kanë qëlluar ndaj makinës së kryetarit, ndërsa i plagosur ka mbetur shoferi i tij, i cili po dërgohet në spital.

Lajmin e ka konfirmuar për Kurir, ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë, Paç Toshkovski.

Forcat e policisë ndodhen në vendngjarje dhe po kryejnë hetimet.


Huazuar nga StartNews.

Back to top button