Aktualitet dhe Lajme

Vrasja e 18-vjeçarit në Tiranë/ Flasin miqtë e tij: I qëndronte larg sherrit, ndihmonte të atin pasi mbaroi gjimnazin

Share

Miqtë e 18-vjeçarit Aurelio Dervishi, i cili mbrëmjen e djeshme, mbeti i vrarë në zonën e e Shkozës në kryeqytet pas një konflikti me një grup të rinjsh, e përshkruajnë atë si një djalë të qetë që i qëndronte larg sherrit.

Ata shprehen se e kishin takuar gjysmë ore para ngjarjes, ku ishte pasagjer në një makinë, ndërsa nuk e kishin vënë re se me kë ishte.

“Aurelio ka qenë djalë shumë i mirë. I qëndronte larg sherrit dhe bënte shumë për shoqërinë

Pasi mbaroi gjimnazin punonte me të atin, bënin punime elektrike. E takuam gjysmë ore para ngjarjes. Ishte pasagjer në një makinë. Ishte i qetë. Nuk e pamë me kë ishte i shoqëruar”, thanë miqtë e viktimës.

18-vjeçari ishte në vendin dhe momentin e gabuar, pasi nuk ishte ai shkaku i sherrit mes të rinjve një natë më parë.

Sipas gazetares Dorjana Bezat, “molla e sherrit” ka qenë një vajzë, e cila dikur ishte lidhur me shokun e viktimës dhe më pas kishte nisur një marrëdhënie me një djalë tjetër.

Dervishi në momentin e përplasjes, ka qenë me personin që kishte konflikt dhe një shokun e tij. Mësohet se ata janë ndeshur në rrugë me agresorët dhe më ps kishte nisur konflikti fizik.

Duke qenë se viktima ishte i fuqishëm fizikisht, kur nuk e kanë mundur me grushte, e kanë goditur me thikë në zemër.

Mësohet se të arrestuarit të dyshuar si autorët e ngjarjes, janë Fensis Shehu, 20-vjeç, dhe tre të mitur të moshës 16- vjeç, 16-vjeç, një 15-vjeç janë nga Farka.

Dyshohet se ishte 15-vjeçari, njëri nga 4 tëarrestuarit  që qëlloi me thikë viktimën. Sipas informacioneve, 16-vjeçarja, e dyshuar si ”molla e sherrit” ishte në makinë me Aurelion që mbeti viktimë.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button