Diaspora DibraneKulinari dhe ArtizanaleLOKALEPërditshmëriProdukte Dibre

Arbëria Food, produkte shqiptare në “Staten Island” NY, USA

Festoni duke shijuar produkte shqiptare

Share

Per te gjithe emigrantet kryesisht me origjine shqiptare egziston nje dyqan ne “Staten Island” NY, USA i cili quhet Arberia International Food ku do gjeni produktet me te vecanta qe importohen nga Shqiperia, Maqedonia e Veriut, Kosova dhe nga i gjithe Ballkani …!

Produktet jane shume te fresketa, cilesore, te garantura dhe teper te shijshme dhe me nje sherbim teper te kulturuar nga vet pronari i saj i cili eshte me origjine nga Dibra.

Aty do gjeni nje shumellojshmeri te produkteve ku ne do vecojme ato me kryesoret:

Qebab shpie, suxhuk, mish te thate “Pasterma” dhe bulmete nga me te mirat!

Aty do gjeni frigoriferet e mbushur me produkte te markave nga me te njohurat ne treg ku shporta juaj do jete e mbushur sikur te ishin ne vendlindje!

Ja disa foto nga keto produkte e tjera qe do gjeni tek Arberia International Food

 

Krijoni nje atmosfere shqiptare ne festat e fundvitit duke blere produktet qe ja shtojne shijen tryezes suaj !

Bleni tek Arberia International Food

Adressa: 4112 Victory Blvd, Staten Island, NY 10314, United States

Numer i dyqanit: +17184943073I

Per produkte te reja na beni follow ne Instagram: @arberiafood

Adresa ne google map:

Një kafe nga ju!

Back to top button