Aktualitet dhe Lajme

Ankara/ Krimi makabër: Manjati britanik i naftës vret gruan e tij prezantuese dhe më pas bën vetëvrasje

Share

Një rast i paimagjinueshëm i dhunës në familje ka ndodhur në Ankara me një manjat britanik të naftës që vrau në shtëpinë e tyre ish-prezantuesen, këngëtaren dhe aktoren e tij 40-vjeçare çeke, dhe më pas burri kreu vetëvrasje.

Sipas asaj që raporton Daily Mail, pronari dhe drejtori i kompanisë së naftës ASG Inspection, David Thomas Blyth, vrau gruan e tij, Victoria Vera, në shtëpinë e tyre në kryeqytetin turk. Krimi ndodhi të martën e 11 qershorit dhe më pas ai i mori jetën vetes.

Krimi duket se ka ndodhur pas një debati të ashpër dhe me një shprehje ekstreme xhelozie për mesazhet që gruaja kishte marrë në celularin e saj.

Pjesa rrëqethëse e rastit është se vrasja e bashkëshortes  ndodhi teksa në shtëpi ndodheshin tre fëmijët e çiftit, tre, katër dhe 14 vjeç. Aktualisht ata po kujdesen nga të afërmit e nënës që ka udhëtuar drejt Turqisë pas ngjarjes së tmerrshme.

Viktima ishte moderatore e ‘Morning Show’ në Europe 2 me prezantuesin çek Leos Mares.

Çifti u martua në vitin 2014 dhe jetoi në Pragë për disa vite përpara se të transferohej në Turqi pasi puna e Blyth e çoi atë në Lindjen e Mesme.

Victoria Vera lindi në Afrikën e Jugut dhe u transferua në Republikën Çeke në moshë të re me familjen e saj. Ajo studioi muzikë në universitet dhe u bë e famshme pasi publikoi albumin e saj të parë në 2004.

Prezantuesja i kishte kushtuar një pjesë të madhe të kohës punëve bamirëse, duke punuar për organizatën çeke “Buzëqeshja Velvet”, e cila ndihmon në “përmirësimin e cilësisë së jetës për familjet e pacientëve dhe fëmijëve me aftësi të kufizuara dhe viktima të abuzimit në familje”, sipas asaj që thuhet. në faqen e saj./m.j


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button