Lajme nga DibraPërditshmëri

Aksident në Dibër

Kastriot Peshkopi

Share

Dibër/ informacion paraprak nga Drejtoria e Policisë Dibër

Me datë 14.11.2019, në njësinë administrative Kastriot, Dibër, shtetasi B.M, duke drejtuar automjetin tip ‘Benz’, ka ndaluar buzë rrugës dhe ka hyrë në një dyqan.

Gjatë kësaj kohe pasagjerja me inicialet M.Sh, ka nisur lëvizjen e mjetit pa lejen e drejtuesit te mjetit dhe aksidentalisht është përplasur me murin rrethues të dyqanit.

Si pasojë janë dëmtuar dhe ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën shtataset M.Sh dhe A.L, të dyja pasagjere në mjet.

Policia Rrugore po vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button