Aktualitet dhe Lajme

Aksident masiv në aksin “Lushnjë-Fier”/ Përplasen tre automjete

Share

Një aksident i trefishtë ka ndodhur mesditën e kësaj të shtune në aksin rrugor “Lushnjë-Fier”.

Kanë qenë dy automjete, konkretisht tip “Skoda” dhe “Suzuki”, që janë përplasur me njëri tjetrin, ndërsa më pas në aksident është përfshirë një tjetër mjet tip “Audi”.

Nga përplasja e 3 automjeteve është dëmtuar lehtë një prej pasagjereve e cila ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button