Aktualitet dhe Lajme

Agjentët italianë marrin në pyetje Nuredin Dumanin

Share

I penduari i SPAK, Nuredin Dumani, që ka rrëfyer dhe zbardhur dhjetra ngjarje kriminale në Shqipëri, po shikohet si një “minierë ari” edhe nga hetuesit e huaj.

Raportohet se dyshohet se ka informacion, edhe per krime qe kane ndodhur jashte vendit.

Të enjtën në SPAK, kanë mbërritur agjentë të autoriteteve italiane, të cilët e kanë marrë në pyetje në praninë e një përkthyesi.

Sipas informacioneve, hetuesit e antimafias e kanë pyetur Nuredin Dumanin, për disa episode mes tyre edhe për trafik lëndësh narkotike, por edhe vepra të tjera penale.

Burime të tjera bëjnë me dije se; interes për të pyetur  vrasësin me pagesë për ngjarje të caktuara, ku janë përfshirë grupe kriminale shqiptare kanë shfaqur edhe angjenci të tjera ligjzbatuese të vendeve europiane.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button