Aktualitet dhe Lajme

49-vjeçari plagos me thikë kushëririn në Tiranë

Një 49-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi ka plagosur me thikë kushëririn e tij.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Tish Daija”, pas një konflikti.

Nga veprimet e shpejta hetimore u bë kapja dhe arrestimi i shtetasit E. Z., 49 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.

49-vjeçari, mbrëmjen e djeshme, gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka plagosur me mjet prerës kushëririn e tij, shtetasin K. Sh., 31 vjeç, banues në Tiranë, i cili ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme./Albeu.com
Huazuar nga portali Albeu.com

Back to top button