Aktualitet dhe Lajme

Zjarr i përmasave të mëdha edhe në pyjet e Ersekës, era favorizon flakët, digjet bimësia

Share

Zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një sipërfaqe pylli në fshatit Boshanj në bashkinë e Kolonjës i cili përbëhet nga bimësia mesatare me dru dushku, ndërkohë që flakët po përhapen me shpejtësi për shkak edhe të erës.

Të gjithë forcat e shërbimit zjarrfikës janë në vendngjarje për të bërë të mundur fikjen e zjarrit, po ashtu edhe punojës të shërbimit pyjor dhe emergjencave civile.

Më herët vatra zjarri ka patur edhe në Maliq, por edhe në Fier e Vlorë.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button