Aktualitet dhe Lajme

Wall Street Journal: Në 114 ditë lufte, 80% e tuneleve në Gaza janë të paprekura

Share

Pas 114 ditësh luftimesh, 80% e sistemit të tunelit të Hamasit nën Gaza thuhet se është i paprekur: raporton Wall Street Journal, duke cituar zyrtarë izraelitë dhe amerikanë, sipas të cilëve është e vështirë të vlerësohet se sa nga labirinti nëntokësor është shkatërruar deri tani nga trupat izraelite.

Zyrtarët izraelitë kanë thënë se lideri i Hamasit, Yahya Sinwar dhe komandantët e tjerë të grupit terrorist fshihen nën tokë, me Sinwar thuhet në një qendër komandimi në një tunel nën Khan Younis, së bashku me disa nga pengjet.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button