Aktualitet dhe Lajme

VIP-at që u panë në stadium në fitoren e Gjermanisë (FOTO)

Share

Fitorja 5-1 e kombëtares gjermane ndaj Skocisë dhuroi spektakël. Në ndeshjen hapëse nuk munguan as VIP-at në stadium. Kishte një grup të famshmish mes 67 mijë tifozëve në stadiumin e Mynihut. Mes publikut u pa çifti Heidi Klum dhe Tom Kaulitz të cilët kishin lyer plotësisht fytyrën me ngjyrat e Gjermanisë.

Një ditë pas finales së “German’s Next Top Model”, ata u nisën herët të dy nga Këlni për në Mynih. Ata e kanë kaluar ditën aty, ndër të tjera, në fabrikë birre, siç e kanë ndarë në Instagram.

Brohoritje të mëdha nga Heidi Klum dhe Tom Kaulitz
Heidi Klum në Gjermani

Në stadium ishte edhe elita ndërkombëtare e futbollit, si presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino dhe shefi i UEFA-s, Aleksandar Ceferin. Sigurisht që në hapje nuk munguan as trajnerët legjenda Sir Alex Ferguson dhe José Mourinho.

Legjendat e trajnerit mes tyre: Sir Alex Ferguson me José Mourinho
The pair were all smiles as they posed together

Të pranishëm ishin edhe trajneri i ri i Bayern, Vincent Kompany me gruan e tij Carla. Anëtari i bordit mbikëqyrës të Bavarisë, Karl-Heinz Rummenigge zuri një vend pranë shefit të Red Bull, Oliver Mintzlaff.

Trajneri i Bayernit, Vincent Kompany, duke përfshirë edhe shefin e tij Max Eberl

Përveç të gjithë personazheve të famshëm, në stadium kishte edhe një sërë politikanësh. Midis tyre ishte Presidenti Federal, Frank-Walter Steinmeier, Ministri i Mbrojtjes Boris Pistorius, Ministrja e Brendshme Nancy Faeser dhe Kryeministri i Bavarisë Markus Söder.

Presidenti Federal Frank-Walter Steinmeier duke biseduar me John Swinney, Ministri i Parë i Skocisë

U panë edhe ish-kancelari Gerhard Schröder që shoqërohej nga gruaja e tij So-yeon Schröder-Kim. Në stadium ishin edhe legjenda e tenisit Boris Becker dhe e dashura e tij Lilian de Carvalho Monteiro. ©LAPSI.alHuazuar nga Lapsi.al

Back to top button