Aktualitet dhe Lajme

VIDEO/Zjarri në Shkodër, mobilizohet helikopteri Cougar dhe efektivët e Forcave Ajrore

Share

Një helikopter Cougar dhe një grup efektivësh të Forcave Ajrore të Shqipërisë janë mobilizuar në kuadër të punës për shuarjen e një zjarri masiv që përfshiu tregun e rrobave të përdorura në Shkodër ditën e sotme.

Raportohet se menjëherë pas marrjes së njoftimit, helikopteri Cougar dhe një grup efektivësh të FA u janë bashkuar forcave zjarrfikëse në aksionin për shuarjen e zjarrit të rënë në lagjen Qafhardhi, në Shkodër rreth orës 19:00.

Strukturat e Mbrojtjes Civile në nivel vendor dhe qendror kanë bërë evakuimin e menjëhershëm të banorëve, ndërsa aktualisht flakët janë nën kontroll.

Sakaq, forcat në terren po punojnë për normalizimin e situatës për të izoluar edhe vatrën e fundit.


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button