Aktualitet dhe Lajme

VIDEO/ Zgjedhjet në Francë, Kryeministri Gabriel Attal njoftoi dorëheqjen e tij

Share

Attal tha se do t’i dorëzonte dorëheqjen presidentit Macron dhe se kampi i tij politik nuk kishte shumicë. Ai tha gjithashtu se e djathta ekstreme nuk mund të formonte një shumicë absolute pas zgjedhjeve të së dielës dhe se Franca po hynte në një epokë të re.

“Po e vë dorëheqjen time në dispozicion të Emmanuel Macron”, tha kryeministri francez Gabriel Attal.

“Asnjë parti nuk ka fituar shumicën absolute”, theksoi ai, duke shtuar se është i nderuar që ka shërbyer në detyrë.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button